Witamy! Dołącz do nas na Facebooku.

09-400 Płock; Pasaż Vuka Karadzica 1; tel. 024 3642680; tel/fax 024 3642681
rosja angielski strona główna

szkola1

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W naszej szkole w dniu 28 września odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten uczciliśmy czytając fragmenty książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków.” Głośno czytali uczniowie z klas I, II i III. Dodatkowo klasa II bierze udział w konkursie edukacyjnym pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków.” Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, dzieci biorące udział w konkursie  otrzymały album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10 min.) czytania otrzymają od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Kolejnym etapem będzie napisanie lub narysowanie własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawienie jej w formie komiksu. Dziękujemy wychowawcom i dzieciom z klas I – III za wspólne czytanie.


Katarzyna Statkiewicz, wych. klasy 2a

  • czytanie_3
  • czytanie_4
  • czytanie_1
  • czytanie_2
  • czytanie_5
- powered by Joomla! -